Obecnie, podczas drukowania przy użyciu AMS, automatycznie wciąga on filament z powrotem po zakończeniu drukowania. Kiedy ponownie uruchomisz zadanie drukowania, AMS ładuje filament do głowicy.
Otrzymaliśmy informację od części użytkowników, że w przypadku drukowania tego samego materiału w kolejnych zadaniach wielopłytowych, nie chcą aby AMS cofał filament po wydrukowaniu, gdyż proces ponownego ładowania będzie stratą czasu, a proces przeładunku i opróżniania również spowoduje pewną ilość odpadów materiałowych. Wymaganie to można spełnić poprzez następującą modyfikację Gcode. Ale uwaga:
1. W przypadku drukowania AMS, jeśli filament nie zostanie rozładowany po drukowaniu, będzie to miało wpływ na funkcję odczytu RFID;
2. Ponowne załadowanie filamentu bez opróżnienia może spowodować jego zatkanie, dlatego w przypadku drukowania z nowego materiału należy przywrócić zmodyfikowane ustawienia.
Jeśli ten sam filament jest drukowany za pomocą AMS w sposób ciągły na wielu płytach, rozładunek i opróżnianie można wyłączyć w następujący sposób:
1. W Printer settings -> Machine G-code ->Machine end G-code, usuń kod G, za pomocą którego AMS wyciąga filament z powrotem, jak pokazano na poniższym rysunku:
W ten sposób AMS nie będzie cofał filamentu po zakończeniu drukowania i może szybko rozpocząć pracę po rozpoczęciu kolejnego zadania drukowania, co pozwoli zaoszczędzić trochę czasu. Należy zauważyć, że gdy AMS nie rozładowuje filamentu, a materiał nadal znajduje się w głowicy, AMS nie znajdzie się w stanie spoczynku i nie będzie mógł realizować takich funkcji jak odczyt RFID czy oszacowanie pozostałego filamentu.
2. W Printer settings -> Machine G-code ->Machine start G-code, usuń kod G, który usuwa stary materiał, jak pokazano na poniższym rysunku:
Dzięki temu drukarka nie opróżni dyszy ze starego filamentu przed kolejnym wydrukiem, co pozwala zaoszczędzić pewną ilość materiału. Istnieje jednak pewne ryzyko zatkania hotendu podczas następnego drukowania, dlatego należy zachować ostrożność. Proszę przywrócić powyższe modyfikacje podczas drukowania z innych filamentów, aby zapobiec zatykaniu lub mieszaniu kolorów.
Polskie tłumaczenie Bambu Lab wiki jest dostarczane przez get3D.pl za wiedzą i zgodą Bambu Lab i jest oparte na oryginalnej stronie Bambu Lab Wiki. Dokładamy wszelkich starań aby zapewnić aktualność zawartych tutaj informacji, jeśli jednak będziesz miał jakiekolwiek wątpliwości, sprawdź oryginalną stronę.